HomeWładzeStatutCeleAktualnościDokumentyGaleriaKontakt
Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych
Tworzymy nowe standardy
Członkowie Wspierający
Europejska Fundacja Firm Izolacyjnych
Europejska Fundacja Izolacji Przemysłowych
Zachęcamy do zapoznania się z projektem (E.I.I.F.) - Europejskiej Fundacji Izolacji Przemysłowych
FESI to europejska platforma stowarzyszająca firmy w sektorze izolacji. Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych jest członkiem FESI.

AKTUALNOŚCI FESI

Wydarzenia
29 kwietnia 2016
Za nami VI Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych

25. listopada b.r. młodzi przedstawiciele branży izolacji przemysłowych walczyli o zdobycie tytułu Mistrza Polski Monterów Izolacji Przemysłowych. Wzorem minionego roku, zawody odbyły się w Krakowie, stając się integralną częścią II Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION. Główny organizator wydarzenia – Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych, stosując się do zaleceń Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych  FESI, zmienił dotychczasową formułę zawodów, nadając im charakter drużynowy.
Zanim  uczestnicy Mistrzostw uplasowali się na poszczególnych miejscach podium, musieli zmierzyć się z ułożonymi, przez organizatora, zadaniami. Młodzi adepci sztuki montażu szybko przekonali się, że przełożenie wiedzy teoretycznej, na praktykę nie jest gwarantem sukcesu, zwłaszcza gdy w grę wchodzą emocje, własne słabości, presja otoczenia i upływający czas.  „Po drugiej stronie wszystko wygląda inaczej” – to komentarz jednego z zawodników, tuż po zakończeniu rywalizacji. 
Udział w zawodach jest  z jednej strony wyróżnieniem, z drugiej zaś nieformalnym zobowiązaniem do godnego reprezentowania siebie i swojego przedsiębiorstwa. Warto w tym miejscu nadmienić, że uczestnikami Mistrzostw mogą być pracownicy firm członkowskich Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Przemysłowych, spełniający, określone w regulaminie, kryteria. Na starcie tegorocznych rozgrywek pojawiły się dwa przedsiębiorstwa: Kaefer S.A. oraz Multiserwis Sp. z o.o. Każde z nich, wyłoniło w wewnętrznych eliminacjach swoich kandydatów, formując ich w dwie drużyny – łącznie udział w zawodach wzięły 4 zespoły.  

Zwycięzcami VI Mistrzostw Polski Monterów Izolacji Przemysłowych zostali: Damian Cup i Krzysztof Sarad, przedstawiciele firmy Kaefer S.A.  – to oni będą reprezentować nasz kraj w przyszłorocznych, XII Mistrzostwach Europy w tej samej kategorii. Czy Kolonia okaże się dla naszych reprezentantów tak samo szczęśliwa, jak Kraków dla ubiegłorocznego Mistrza Europy, Łukasza Woronia? Czas pokaże, z pewnością będziemy kibicować naszym zawodnikom.

 

 

Zwycięzcy VI Mistrzostw Polski Monterów Izolacji Przemysłowych.

 
 
Copyright 2009 Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych
Created by Netventure