HomeWładzeStatutCeleAktualnościDokumentyGaleriaKontakt
Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych
Tworzymy nowe standardy
Członkowie Wspierający
Europejska Fundacja Firm Izolacyjnych
Europejska Fundacja Izolacji Przemysłowych
Zachęcamy do zapoznania się z projektem (E.I.I.F.) - Europejskiej Fundacji Izolacji Przemysłowych
FESI to europejska platforma stowarzyszająca firmy w sektorze izolacji. Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych jest członkiem FESI.

AKTUALNOŚCI FESI

Wydarzenia
23 maja 2016
Pojechali, wystartowali, zwyciężyli – Mistrzostwo Europy w rękach Polaków

Wydarzeniem bez precedensu można nazwać wynik, osiągnięty przez naszych reprezentantów podczas XII Mistrzostw Europy Monterów Izolacji Przemysłowych. Damian Cup i Krzysztof Sarad, zwycięzcy krajowych eliminacji, powtórzyli swój wynik na arenie międzynarodowej, pokonując europejską czołówkę branży izolacji przemysłowych.

 

Efekt dwudniowych zmagań, podczas XII Mistrzostw Europy Monterów Izolacji Przemysłowych

 

Pierwszy sukces naszych reprezentantów pojawił się już w Krakowie, gdzie w listopadzie 2015 r.
Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych po raz kolejny zorganizowało Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych. Zawody miały charakter eliminacji do rozgrywek europejskich – poza nagrodami rzeczowymi, największym wyróżnieniem była możliwość wyjazdu
do Kolonii. Do tego momentu absolwenci tarnowskiej szkoły, Damian Cup i Krzysztof Sarad, reprezentanci Polski, doskonalili swoje umiejętności, zwracając szczególną uwagę na estetykę wykonywanej pracy. Na starcie XII Mistrzostw Europy Monterów Izolacji Przemysłowych zjawiło się 10 drużyn, reprezentujących 9 krajów europejskich. Przypomnijmy, że każde Stowarzyszenie zasilające struktury FESI – Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych (głównego organizatora Mistrzostw), miało możliwość zgłoszenia swoich kandydatów, w charakterze uczestników zawodów. Każdy zespół otrzymał ten sam zestaw zadań, w tym zadanie bonusowe, którego poprawne rozwiązanie mogło podwyższyć wynik końcowy. Po pierwszym dniu zawodów oceniono sposób wykonania izolacji na modelu, co wymagało nie tylko znajomości różnych materiałów izolacyjnych, ale przede wszystkim umiejętności ich właściwego montażu. Dzień drugi był testem sprawności manualnych – zawodnicy musieli wykonać i zamontować płaszcz ochronny z blachy. Po zakończeniu wszelkich prac o ocenę poproszono, powołaną do tego celu, Komisję Sędziowską, w skład której wchodziło 4 europejskich sędziów, w tym członek PSWIPu – Roman Mucha. Wynik końcowy nie pozostawiał złudzeń – najlepszym europejskim teamem, w zakresie wykonawstwa izolacji przemysłowych, okazał się polski duet w składzie: Damian Cup i Krzysztof Sarad. W momencie ogłoszenia wyników historia zatoczyła koło – po raz kolejny z rzędu na najwyższym stopniu podium stanęli Polacy – warto w tym miejscu przypomnieć, że podczas poprzednich zawodów laur zwycięstwa otrzymał Łukasz Woroń – Mistrz Europy z 2014 r. Na uznanie zasługuje także wzorowa postawa młodych ludzi, którzy po wzajemnej rywalizacji potrafili wspólnie cieszyć się smakiem zwycięstwa.

 

Krzysztof Sarad i Damian Cup – Mistrzowie Europy Monterów Izolacji Przemysłowych, Kolonia 2016

 

Nie mamy wątpliwości, że za tak znaczącym sukcesem zawsze stoi szereg wyrzeczeń i długi okres przygotowań, a także zaangażowanie wielu osób, którym zależy na jak najlepszej prezencji na arenie międzynarodowej.

Po raz kolejny, jako Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych, dowiedliśmy, że jesteśmy silną podporą przy organizacji dużych imprez branżowych. W tym miejscu słowa uznania i podziękowania należy skierować w stronę Zuzanny Bieńkowskiej, Wiceprezesa PSWIP, która uczestniczyła w wielomiesięcznym procesie przygotowań, poprzedzającym tegoroczne Mistrzostwa Europy. Podziękowania kierujemy także w stronę osób, zaangażowanych w przygotowanie naszej reprezentacji, jak i w stronę samych zawodników.


Tak znakomite efekty pracy są silną motywacją do dalszych działań na rzecz rozwoju branży izolacji przemysłowych.

 
 
 
 
Copyright 2009 Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych
Created by Netventure