HomeWładzeStatutCeleAktualnościDokumentyGaleriaKontakt
Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych
Tworzymy nowe standardy
Członkowie Wspierający
Europejska Fundacja Firm Izolacyjnych
Europejska Fundacja Izolacji Przemysłowych
Zachęcamy do zapoznania się z projektem (E.I.I.F.) - Europejskiej Fundacji Izolacji Przemysłowych
FESI to europejska platforma stowarzyszająca firmy w sektorze izolacji. Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych jest członkiem FESI.

AKTUALNOŚCI FESI

Wydarzenia
09 grudnia 2019
VIII Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych

W dniu 23 października 2019 roku w Opolu odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych.  Organizatorami mistrzostw było Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych (PSWIP). Ogromnego wsparcia przy organizacji udzieliło Centrum Szkolenia Zawodowego z Krapkowic, Multiserwis sp. z o.o. oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji z Opola.

 

Patronat honorowy nad zawodami objęli Wojewoda Opolski oraz Prezydent Miasta Opole.

 

Tegoroczna edycja mistrzostw była dla PSWIP wyjątkowych przedsięwzięciem bowiem została zmieniona formuła. Celem oczywiście było wyłonienie najlepszych monterów ale również promocja tego unikalnego zawodu wśród młodzieży najstarszych klas szkół podstawowych. Podczas mistrzowskich zmagań doszło do bezpośredniego spotkania biznesu związanego z rynkiem izolacji technicznych z uczniami województwa opolskiego.

 

Olbrzymie grono 650 uczniów odwiedziło nas tego dnia w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym w Opolu, gdzie odbywały się mistrzostwa a młodzi reprezentancie firm walczyli  o tytuł najlepszych młodych monterów izolacji w Polsce.

 

Na ogromnej przestrzeni odwiedzający mogli podziwiać i kibicować drużynom, które brały udział w zawodach. W tym roku o miano najlepszej drużyny walczyło pięć 2-osobowych zespołów. Najlepsza okazała się drużyna firmy Multiserwis Sp. z o.o. w składzie Dominik i Dariusz Pruszkowski. Mistrzowie polski bracia Pruszkowscy jako najlepsi będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy Monterów Izolacji Przemysłowych w 2020 roku,  które odbędą się w Holandii. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele firmy Kaefer z Tarnowa, natomiast 3 miejsce przypadło również drużynie z firmy Multiserwis. Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani cennymi nagrodami.

 

Uczniowie oraz goście odwiedzający tego dnia CWK mieli możliwość zapoznania się z ofertami wystawców takich jak Multiserwis, Isover, Rockwool, Termika czy Paroc. Firmy, które tego dnia prezentowały swoje produkty lub działalność, przygotowały konkursy z atrakcyjnymi nagrodami co motywowało młodzież do aktywnego uczestnictwa.

 

Centrum Szkolenia Zawodowego, jako członek PSWIP, przygotowało dla odwiedzających uczniów ciekawe prelekcje. Celem prezentacji było wprowadzenie i wyjaśnienie młodym ludziom co to są te izolacji przemysłowe z jakich surowców powstają materiały izolacyjne oraz znaczenie jakie izolacje mają dla człowieka, środowiska oraz biznesu. Prezentacja kończyła się przedstawieniem zawodu montera izolacji przemysłowych, możliwościom kształcenia w tym zawodzie oraz perspektyw zawodowych w branży izolacji.

 

VIII Mistrzostwa Monterów Izolacji Przemysłowych zgromadziły łącznie ponad 930 odwiedzających w tym :

  • - 650 uczniów szkół podstawowych z województwa opolskiego
  • - 70 nauczycieli i opiekunów
  • - 150 gości zwiedzających stoiska i mistrzostwa
  • - 650 uczniów na prelekcjach prowadzonych przez 6 godzin non stop
  • - 65 uczniów klas patronackich firmy Multiserwis, którzy wspierali organizację mistrzostw

 

 
 
 
 
Copyright 2009 Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych
Created by Netventure