HomeWładzeStatutCeleAktualnościDokumentyGaleriaKontakt
Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych
Tworzymy nowe standardy
Członkowie Wspierający
Europejska Fundacja Firm Izolacyjnych
Europejska Fundacja Izolacji Przemysłowych
Zachęcamy do zapoznania się z projektem (E.I.I.F.) - Europejskiej Fundacji Izolacji Przemysłowych
FESI to europejska platforma stowarzyszająca firmy w sektorze izolacji. Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych jest członkiem FESI.

AKTUALNOŚCI FESI

Wydarzenia
28 marca 2011
Zawód, który warto promować
Od wielu lat firmy izolacyjne borykają się z niedoborem fachowców  o specjalności monter izolacji przemysłowych. Podejmują szereg działań zapełniających tę lukę tak, aby sprostać  coraz bardziej wymagającemu rynkowi.
Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych wychodzi naprzeciw wszystkim inicjatywom podejmowanym przez zainteresowane spółki. Wspiera je w działaniach promujących zawód jak też mających na celu  zainteresowanie szkół i władz samorządowych rozwojem szkolnictwa zawodowego kształcącego  monterów izolacji przemysłowych.
PSWIP jest  m.in. organizatorem Mistrzostw Polski Monterów Izolacji Przemysłowych. W roku 2010 odbyła się ich druga edycja, w której wzięło udział 8 pracowników, wytypowanych przez swoje rodzime firmy.  To doskonała okazja,  aby wyzwolić u młodych ludzi chęć sprawdzenia się , rywalizacji i pokazania swoich umiejętności zawodowych.  Dwóch najlepszych zmierzyło się  z najlepszymi w Europie.  Co dwa lata europejski związek przedsiębiorstw zajmujących się izolacją FESI (Federation Europeenne des Syndicats d’Entreprises d’Isolation) organizuje konkurs na najlepszego młodego wykonawcę izolacji. 
Ostatnie Mistrzostwa Europy odbyły się  we wrześniu 2010 roku w  miejscowości Stavanger w Norwegii. 21 zawodników z 13 krajów prześcigało się w wykazywaniu swoich umiejętności w zakresie sztuki blacharskiej.  Dla jednego z naszych polskich zawodników zakończyły się  dużym sukcesem.  IV miejsce uplasowało go w europejskiej czołówce młodych monterów izolacji przemysłowych.
 
 
 
 
 
Copyright 2009 Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych
Created by Netventure